W ramach realizacji projektu "Kocham Cię, Polsko!" zdobywaliśmy wiedzę o regionach historyczno-geograficznych Polski, poznawaliśmy tradycje i kulturę różnych zakątków naszej Ojczyzny (Mazowsze, Podhale, Małopolska, Warmia i Mazury, Śląsk, Kaszuby). Pracowaliśmy w grupach: organizacyjnej, historycznej, wokalno-tanecznej, plastycznej, technicznej i fotograficznej.

Pozyskiwaniu informacji z naszego kulturowego skarbca towarzyszyła wyśmienita zabawa i miła, serdeczna atmosfera. Lepiej poznaliśmy i doceniliśmy oryginalną urodę polskiej kultury, ale także lepiej poznaliśmy samych siebie oraz naszych kolegów i koleżanki, z którymi współpracowaliśmy w grupach. Uczyliśmy się charakterystycznych tańców regionalnych. Wykonywaliśmy elementy stroju ludowego, które zostały później wykorzystane jako  dekoracja na korytarzu naszego Ośrodka. Braliśmy udział w konkursach, zaangażowani całym sercem przygotowywaliśmy prace plastyczne. Dzięki projektowi czuliśmy się bardzo potrzebni i szczęśliwi. Każdy z nas włożył w niego kawałek swego serca, swój młodzieńczy entuzjazm i radość tworzenia. Projekt „Kocham Cię, Polsko” to piękna przygoda, której nie przeżylibyśmy spędzając czas przy telewizji czy internecie.

Uwieńczeniem projektu była uroczystość zrealizowana w maju w roku szkolnym 2011/2012 w sali gimnastycznej naszego Ośrodka. Zaproszeni zostali na nią rodzice, nauczyciele i cała społeczność uczniowska. Uroczystość owa miała charakter ludowego wesela. W roli pary młodej wystąpili nasi nauczyciele. Uczniowie- goście weselni- przebrani byli w regionalne stroje. Ażeby podkreślić odrębność i osobliwy urok każdego regionu, goście ubrani w stroje ludowe obdarowali parę młodą tym, co specyficzne w części kraju, którą reprezentowali (kierpce i ciupaga od górali, węgiel ze Śląska, specjały kulinarne od reprezentantów pozostałych regionów). Kolejną atrakcją szkolnej uroczystości była prezentacja multimedialna ukazująca rys historyczny i geograficzny.

Organizatorzy dostarczyli wszystkim uczestnikom wiele radości, niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Był czas na piosenki i przyśpiewki ludowe, na degustację regionalnych potraw, a także na barwną gawędę. Na twarzach uczestników gościł uśmiech. Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile.

Koordynatorami projektu były panie: Wiesława Jankowska i Renata Dziublińska.
Strona główna Gimnazjum Nr 7
Powrót